INISTA 2009
June 29-July 1, 2009
KTU Osman Turan Culture and Congress Center
Organized by
Karadeniz Technical University
in cooperation with Yıldız Technical University

www.altas.org sitesine üye olanların dikkatine:

Web sayfasının tümü henüz bitmediği için üye olanların faydalanacağı kısımlar henüz boş. Bu nedenle üye olanlara cevap yazıp şifre göndermiyorum. Ancak üye olanların bilgilerini arşivimde tutmaktayım. Üyelere ait kısımlara gerekli bilgi ve dokümanlar yüklendiğinde kendilerine kullanıcı adlarını ve şifrelerini göndereceğim. Kayıt işlemlerini tamamlayıp şifreleri henüz göndermemiş olmamın nedeni budur. En kısa sürede bu aksaklığı gidermeye çalışacağım.www.altas.org sitesi bundan böyle biraz interaktif bir yapıya sahip olacaktır. Artık ziyaretçiler isterlerse ziyaret defterine www.altas.org sitesi ile ilgili görüş yazabailieceklerdir. Ayrıca üyelik işlemi de başlatılarak bu www.altas.org sitesine üye olanlara normal ziyaretçiler dışında bazı avantajlar sağlanmaktadır. Tabii bu avantajlar saytfalarda yer alan bazı bilgi ve dokümanlara ulaşabilme şeklinde olacaktır.

Öğrenciler için ayrı bir üyelik arayüzü kullanılacak ve derslerle ilgili yardımcı kaynak ve notlara ulaşım bu öğrenci üyeliğini gerektirecektir.
Öğrfenci üyeliği ile ilgili veri tabanı her yarıyılın başında yenilenecek ve her yarıyılın sonunda da silinecektir. Böylece her ders için ayrı bir şifre vermek yerine üye olan öğrencilerin  giriş yapabilecekleri ortak bir arayüz oluşturulacaktır.


Üyelik işlemleri on-line olarak yapılacak, ancak üye olunduğuna dair bilgi ve gerekli kullanıcı adı ile şifre üye olan kişi veya öğrenciye e-mail ile gönderilecektir. Bu ndenle üyelik bilgi formunda gerekli bilgileri girmeyenler üye olamayacaklardır.

www.altas.org web sayfasının bu kısmı, yani Türkçe giriş sayfasının orta bölümü güncel gelişmeler ve konular hakkında kısa bilgilendirmeler içerecek ve detaylar için linkler verilecektir. Burada verilecek güncel bilgiler günlük siyasi veya toplumsal haberler değildir. Burada işlenecek olan konular, Elektrik enerjisinin üretim, iletim, dağıtım ve işletimi başta olmak üzere yenilenebilir enerji kaynakları, kontrol sistemleri, bulanık mantık, nöral bulanık sistemler, genetik algoritmalar, akıllı sistemler, FACTS vb. konularda olacaktır. Ayrıca değişik teknoloji konularındaki haberlere de sağ alt kısımda bulunan teknoloji haberleri kısmından ulaşılabilecektir.